2014 yılında geçerli olan kanunlara göre aylık ortalama 135 TL üzeri elektrik faturası olan herkes elektrik tedarikçisini seçerek Ucuz Elektrik kullanabiliyor. Serbest Tüketici olarak adlandırılan bu tüketiciler, Ucuz Elektrik Bilgi Bankası ile kendi seçecekleri tedarikçiden elektrik alarak ucuz elektrik kullanma hakkında sahip oluyor. Serbest tüketiciler Ucuz Elektrik Bilgi Bankası ile Türkiye’de ilk defa en prestijli elektrik tedarikçilerinin tekliflerini internetten karşılaştırıp, seçtikleri ucuz elektrik tarifelerine hızlıca geçiş yapabiliyor.

Aslında mantık çok basittir; ucuz elektrik tarifelerinden birine geçiş yaparak, bir yılda 10.000 TL elektrik faturası ödemek yerine 8.000 TL ödeyebilirsiniz. Ucuz Elektrik Bilgi Bankası ile ucuz elektrik tarifelerini karşılaştırıken dikkat etmeniz gereken tüm detayları Ucuz Elektrik Bilgi Bankası bölümündeki başlıklarda bulabilirsiniz.

Ucuz Elektrik Bilgi Bankası ile beklemeden, hızlıca Türkiye’nin en büyük tedarikçilerinin ucuz elektrik tarifelerine ulaşırsınız. Bu tarifelerin tüm detayları açıkça belirtiltilir ve tedarikçiler Ucuz Elektrik Bilgi Bankası ile açıkladıkları ucuz elektrik kullanımı ile ilgili her koşulu sözleşme süresi boyunca devam ettirirler.